Futerkon

cropped-header_3.jpg

Futerkon to Ogólnoposki Konwent Społeczności Furry, powstały w miejsce dawniejszego Futrzakonu oraz będącym unowocześnieniem dawnej formuły, przy jednocześnie odświeżonym zespole organizacyjnym. Jego realizatorzy stawiają na nowatorskie podejścia podczas przygotowywania atrakcji dla uczestników, przy czym skupiają dużą uwagę na budowaniu relacji międzyludzkich, wzajemnym poznawaniu się oraz wspólnym spędzaniu wolnego czasu. Rozbudowywany z roku na rok program konwentu zapewnia możliwość udziału w konkursach, turniejach, prelekcjach oraz innych atrakcjach opierających się na motywie przewodnim danej edycji. Co roku zlot posiada inną tematykę, która przejawia się w planie imprezy, dzięki czemu uczestnicy mogą liczyć na dobrą zabawę i wspólny wypoczynek. Dzięki temu mówiąc Futerkon, myślisz o fajnie spędzonym czasie ze znajomymi futrami, w miejscu pozwalającym na wypoczynek.

Podczas wyboru miejsca konwentu, priorytetową kwestią zawsze była okolica oraz warunki zakwaterowania. Tradycyjnie, można by już rzec, Futerkon odbywa się w miejscu, które jest otoczone lasami, bądź nad jeziorem, by zapewnić uczestnikom cenny komfort wypoczynku jakim jest prywatność i spokój od zgiełku miasta.

Chociaż Futerkon nie skupia programu wokół fursuitingu, należy podkreślić, że fursuiterzy zawsze byli, są i będą bardzo mile widzianymi goścmi na konwencie, zaś organizatory zawsze będą służyć im pomocą i wsparciem w czasie imprezy.