Program

Od samego początku dziejów naszego konwentu (a było to jeszcze w czasach Futrzakonowych) program był jego integralną i starannie pielęgnowaną częścią. W ciągu tych dziewięciu edycji ciągle dodawaliśmy nowe pomysły oraz atrakcje, starając się za każdym razem podnieść poprzeczkę wyżej, niż rok wcześniej oraz zaskoczyć Was, tak ważnych dla nas uczestników. Również i w tym roku nie zamierzamy rezygnować z takich działań i na X już edycji czeka was jeszcze więcej atrakcji. Uchylimy rąbka tajemnicy i zdradzimy wam parę punktów jakie czekają na was w tym roku:

  • powróci Jugger, tym razem w postaci Oficjalnego Meczu Futrzastego Juggera (w skrócie OMFJ);
  • nie zapomnieliśmy też o Paintballu – rok temu cieszył się ogromnym zainteresowaniem;
  • tradycyjnie poobrzucamy się kolorowym proszkiem, co skrzętnie sfilmujemy z drona 2.0;
  • potem, dla równowagi, oblejemy wodą w czasie wielkiej bitwy;
  • zaprezentujemy tematyczne stroje w konkursie (tym razem w lekko zmienionej formie);
  • oraz RAZEM pomożemy zwierzętom ze schroniska w Dyminach.

Czeka Was też nieco nowości. Nawiązując do tegorocznego motywu zaprezentujemy wystawę gier z lat 80-tych, zaś najbardziej zażarci i zapaleni gracze będą mogli spróbować swoich sił na turnieju. Czeka nas również specjalny pokaz filmowy, podczas którego pokażemy uwspółcześnioną esencję kina z tamtych czasów, czyli Kung Fury. Ale to jeszcze nie wszystko! W programie znajdzie się również miejsce na kursy tańca z profesjonalnym instruktorem. Dodatkowo, wraz z naszymi partnerami rozwinęliśmy dla Was Games Room. Zaplanowaliśmy również i w tym roku interesujące prelekcje i panele dyskusyjne – z udziałem naszego gościa specjalnego.

Jeżeli chcesz zgłosić swój punkt programu wystarczy że napiszesz jego opis oraz przewidywaną długość i wyślesz takie zestawienie na adres program@futerkon.pl

Wszystko to i jeszcze więcej zabawy już w sierpniu! Zapraszamy!

Gra terenowa

W tym roku również czekać będzie na Was gra terenowa. Tym razem zostanie podzielona na cztery części. Dwie z nich będą wprowadzały w fabułę i opowiedzą Wam pewną historię. Pozostałe zaś przetestują Waszą spostrzegawczość i spryt oraz okażą się niezłym wyzwaniem dla oczu i umysłu. Czekają was zagadki logiczne, wyścig z czasem, poszukiwania tajnych planów oraz wykradanie cennej wiedzy.