Jak się przygotować na konwent

Dokument tożsamości
Bez dowodu osobistego (lub innego dokumentu tożsamości) nie zostaniesz wpuszczony na teren konwentu, dlatego upewnij się przed wyjazdem, że go spakowałeś! Podczas wizyty przechowuj go w bezpiecznym miejscu.

Zaświadczenie od opiekuna
Oświadczenie rodzica niepełnoletniego uczestnika konwentu jest niezbędne, jeśli nie masz skończonych 18-tu lat. Bez podpisanego zaświadczenia przez prawnego opiekuna nie zostaniesz wpuszczony na teren konwentu. Pamiętaj aby podać dokładny i aktualny numer telefonu do rodzica bądź prawnego opiekuna, organizatorzy mogą zadzwonić i potwierdzić zgodność danych z formularzem.

Ubranie
Zapakuj kilka par T-Shirtów. Sierpień jest bardzo gorącym miesiącem (poza tym w roku 2016), ubranie szybko się brudzi – dla własnego komfortu i wspólnego dobra miej ich zapas, szczególnie jeśli jesteś osobą aktywną. Możesz oczywiście chodzić po ośrodku bez koszulki – wtedy jednak zaopatrz się koniecznie w krem do opalania!

Telefon komórkowy
Przydatna rzecz, w szczególności gdy znajdujesz się poza miastem. Pamiętaj, że w czasie twojego wyjazdu istnieje świat poza konwentem. W ośrodku jest zasięg sieci GSM. Zabranie telefonu zagwarantuje możliwość kontaktu z rodziną, a także możliwość dzielenia się wrażeniami na portalach społecznościowych.

Worki foliowe
Bardzo przydatne, ponieważ posiadają wiele zastosowań: mogą służyć jako worki na drobne śmieci, czy na nieużywane w tej chwili ubrania.

Leki
Pamiętaj aby zabrać ze sobą wszystkie lekarstwa jakie musisz zażywać – przypilnuj, by ilość dawek wystarczyła Ci do końca konwentu. Jeżeli źle znosisz podróż, zmianę wody czy trybu żywieniowego, również zaopatrz się w odpowiednie środki.

Ładowarki
Życie bez telefonu lub z wyładowaną baterią bywa bardzo frustrujące – spróbuj nie zapomnieć o tak ważnym elemencie jakim są ładowarki. Postaraj się oznaczyć swoją ładowarkę naklejką, aby nie pomylić jej ze sprzętem współlokatora.

Okulary słoneczne
Skorzystaj z pięknej pogody w pełni. Zaopatrz się w okulary przeciwsłoneczne, będziesz w końcu większość czasu spędzał na wolnym powietrzu, pod chmurką – daj oczom ulgę i wytchnienie za przyciemnionymi szkłami.

Zatyczki do uszu
Brzmi śmieszne, ale są bardzo przydatne. W szczególności gdy współdzielisz pokój z osobami, które bardzo chrapią, bądź gdy zamierzasz się bawić (lub spać) przy głośnej muzyce.

Wygodne buty
Obowiązkowo je spakuj. Będziesz sporo spacerował, czy to po okolicy, czy między domkami – najlepiej sprawdzają się buty oddychające (żeby nogi się nie męczyły przez cały dzień w zamkniętym obuwiu). Sugerujemy klapki bądź sandały – szybko można je założyć, a Twoja stopa również będzie miała wakacje i wypocznie na powietrzu.

Aparat/kamera
Zastanów się dwa razy zanim zdecydujesz się zabrać ze sobą taki sprzęt. Raz- jest to pewnego rodzaju obciążenie i niewygoda, a dwa – na konwencie będziemy mieli naszego oficjalnego fotografa i kamerzystę więc pomyśl czy warto się trudzić.

Toaleta
Ośrodek zapewnia uczestnikom pościel i poduszki, jednakże mydło, ręcznik, szczoteczka do zębów oraz inne przydatne do utrzymania czystości i świeżości rzeczy musisz zorganizować we własnym zakresie.